Köpüklü Söndürme Sistemleriyle Yangından Kurtulun

Kategori : Köpüklü Söndürme Sistemleri
Fiyat : Köpüklü Söndürme Sistemleriyle Yangından Kurtulun

Köpüklü Söndürme Sistemleriyle Yangından Kurtulun

Yangın herkesin başına gelebilir. Binanızda yaşanabilecek  herhangi bir sorunda ortaya çıkabilir. Hem sizin hem de sevdiklerinizin hayatını tehdit edebilir. Evinizi işyerinizi kül edebilir. Bu nedenle her zaman yangına karşı hazırlıklı olmalı ve tedbirinizi almalısınız. Yangın için bilinen ilk tedbir evinizde yangın söndürme tüpü bulundurmaktır ama bu çözüm sadece küçük yangınlar için geçerlidir. Acil çıkışlar ve yangın merdiveni ise yangın anında binanızı güvenle ve hızla tahliye etmenizi sağlar. Yangın için etkileyici çözümlerden biri de söndürme sistemleridir. Yangın söndürme sistemleri yangın çıktığı anda yangına müdahale eder. Böylece yangının daha da büyümesini engeller ve sizin hayatınızı kurtarır. Söndürme sistemleri sulu söndürme sistemleri ve köpüklü söndürme sistemleri olmak üzere ikiye ayrılır.

Sulu söndürme sistemleri ve köpüklü söndürme sistemlerinin kullanış alanları farklıdır. Köpüklü söndürme sistemleri genellikle  Hidrokarbon yangınlarında ve Polar Solventler nedeniyle olan yangınlarda etkilidir. Bu nedenle Uçak Hangarları, depolar, helikopter hangarları, yakıt yükleme boşaltma İstasyonları, boya imalathaneleri, kimyasal madde üretim ve depolama tesisleri, petrol rafinerileri, yanıcı ve parlayıcı sıvıların depolama ve dolum tesisleri, tersane ve yat Limanlarında kullanılır. Bu tür yangınlarda kullanılan en devamlı söndürme maddesi köpüktür ve sıvı yüzeyini kaplayan köpük tabakası, derinlik ve kararlılığına bağlı olarak oldukça uzun bir süre buhar çıkmasını engeller. Uygun sonra köpük tabakası temizlenebilir. Köpük, henüz yanmamış, sıvı yada katılardan çıkan buharları engellemek ya da azaltmak amacıyla da kullanılır. Zehirli veya parlayıcı gazların biriktiği boşluk ve kapalı hacimlerin, güven altına alınması için de köpükten yararlanılır.  Köpüklü söndürme sistemleri görüldüğü üzere profesyonel bir firma tarafından  binanızın ihtiyaçlarına göre tasarlanmalı ve binanıza eklenmelidir.

İstanbul’da bulunan firmamız tecrübeli ekibiyle binanıza gelerek binanızın yapısına göre köpüklü söndürme sistemini belirler ve binanıza uygular. Siz de ücretsiz keşfimizden yararlanarak profesyonel bir hizmet almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KATEGORİLER

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ