Köpüklü Söndürme Sistemlerinin Çeşitleri

Kategori : Köpüklü Söndürme Sistemleri
Fiyat : Köpüklü Söndürme Sistemlerinin Çeşitleri

Köpüklü Söndürme Sistemlerinin Çeşitleri

 

Diyelim ki binanızda yangın çıktı. Ne yaparsınız? Eğer evinizde yangın söndürme tüpü varsa yangın büyümeden onunla müdahale edersiniz. Ama eğer yangın çok büyükse ya da komşunuz nedeniyle binanızda yangın çıktıysa binanızda yangın merdiveni varsa hızla binadan çıkabilirsiniz ama eğer binanızda söndürme sistemleri varsa daha yangın çıktığı anda binanıza müdahale eder ve yangın büyümeden sönmesine yardımcı olur. Söndürme sistemlerinin kendi arasında da çeşitleri vardır. Sulu söndürme sistemleri daha çok yüksek katlı binalarda, iş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde ve otellerde kullanılırken köpüklü söndürme sistemleri ise daha çok tank tarlaları, petrokimya tesisleri, limanlar, yakıt aktarma istasyonları ve uçak hangarlarında kullanılan söndürme sistemleridir.

 

Köpüklü söndürme sistemleri;  yakıt buharı ile oksijenin temasını keserek yakıt yüzeyindeki buharlaşmayı engeller.  Yakıt yüzeyi ve alevi birbirinden ayırarak yakıt yüzeyini ve çevresindeki metal yüzeyleri soğutur. Köpüklü söndürme sistemleri otomatik veya manuel olarak tasarlanır. Köpük, genel olarak, köpüklü sprinkler sistemi, tank söndürme sistemi, köpüklü yangın dolapları, köpüklü monitör sistemi, köpük jeneratörü gibi söndürme sistemleriyle kullanılır. Köpüklü söndürme sistemleri de kullanım yerine göre farklılıklar gösterir. Yüzey altı köpük uygulamaları; Parlayıcı sıvı stoklayan tanklara uygulanır. Tasma havuzu uygulamaları; Parlayıcı sıvı stoklayan tankların tasma havuzlarına köpük jeneratörü veya orta genleşmeli köpük nozulu uygulamalarda kullanılır. Köpük sprinkleri ve köpük jeneratörü uygulamaları; Uçak hangarları, yükleme alanları, özel depo alanlarında uygulanır.

Sonuç olarak Söndürme sistemleri yangın söndürmek  için oldukça etkileyici bir yöntemdir ama hangi sistemin binanıza uygulanması gerektiğini firmanız belirler. Bu nedenle mutlaka işinde uzman bir firmayla çalışmanız gerekmektedir. İstanbul’da hizmet veren firmamız binanıza gelerek keşifte bulunur. Bu keşfe göre binanızın yapısına ve ihtiyacına göre söndürme sisteminizi belirler  ve asarlar. Siz de profesyonel bir firmadan uygun fiyatlarla hizmet almak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

KATEGORİLER

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ